V napínavé bitvě s vedoucím týmem rozhodl o bodu navíc pro Kometu ostrostřelec Mueller

Škoda, že v úterý nemohli být v DRFG Aréně přítomní diváci. Souboj Komety se Spartou si důstojnou a bouřlivou kulisu určitě zasloužil. Zápas měl snad všechny potřebné atributy - krásné góly, tvrdé souboje, sporná rozhodnutí sudích i happy end.

  • Foto

    HC Kometa/V.Golda

Na led zlepšující se Komety zavítal v úterý vpodvečer momentálně vedoucí tým tabulky, pražská Sparta. A hned od počátku se domácí do soupeře pustili s vervou a tlačili favorita v jeho obranném pásmu. Při prvním výjezdu Sparty do útočného pásma však Gulaši v souboji u mantinelu dohrál soupeře a rozhodčí jej, hodně přísně, poslal do sprch. Sparta se v pětiminutové přesilovce dostala do tlaku, domácí však tuto zkoušku přestáli a vzápětí pak dostali šanci hrát přesilovku sami. V přesilovce při udělal obrovskou chybu za svou brankou sparťanský gólman Salák, ovšem Holíkovi zabránil zasunout kotouč do prázdné branky na poslední chvíli Němeček. Oba týmy si šance vytvářely hlavně v přesilových hrách a potvrdila to v další početní výhodě Sparta, v níž musel Vejmelka zasahovat jak proti šanci Řepíka, tak i dorážce Horáka. V 18. minutě se proháčkoval za obranu hostů Horký, jeho zakončení do forhandu na Saláka nestačilo, byl ovšem hákován a tak se k trestnému střílení rozjel Mueller. Ten zkusil bývalého reprezentačního brankáře rozpohybovat, ale střelou mezi betony neuspěl. Chuť si Kometa spravila 46 sekund před odchodem do kabin skvělou přesilovkovou akcí. Zaťovič našel přesnou přihrávkou zpoza branky volného Jakuba Klepiše, jenž svižnou ránou z první propasíroval puk mezi betony Saláka. První dějství dopadlo lépe pro domácí.

Do druhé třetiny naskočila Sparta s vědomím jednobrankové ztráty aktivněji a často zaměstnávala Vejmelku, ovšem větší šance si vytvářela Kometa. Valský objel branku a našel křižnou přihrávkou u vzdálenější tyče Vincoura, který měl před sebou odkrytou klec, ale netrefil ideálně kotouč. Ve 27. minutě unikl obraně domácích Rousek, ovšem ještě než stihl zakončit, byl faulovaný obráncem Ondřejem Němcem. Trestného střílení se ujal Tomášek a zkoušel to podobně jako jeho předchůdce v první třetině Mueller, ale hostující útočník pokusem mezi betony neuspěl.

Domácí brankář měl i dobře postavené tyče. Krátce na to byl totiž nejblíže vyrovnání Řepík, který z první nastřelil Vejmelkovu tyčku. Podobně dopadl o tři minuty později Dvořáček. Závěr druhé třetiny byl hodně hektický, hra se přelívala ze strany na stranu a oba brankáři měli dostatek práce, ovšem ke změně skóre žádná šance nevedla.

Kometa si od prvních sekund třetího dějství pevně strážila svoje vlastní pásmo, několikrát musel obraně domácích pomoci Vejmelka. Brněnští hokejisté však vyvázli ze spárů soupeře a naopak sami udeřili. Přesilovou hru využil po přihrávce na pravý kruh přesnou ránou z voleje Petr Holík. Dvoubrankové vedení domácím vydrželo pouze 30 sekund, kdy přečíslení před Vejmelkou využil po přihrávce Sukeľa pohotovou ránou do poloprázdné branky David Dvořáček. K vyrovnání byl velmi blízko Řepík, jenž měl před sebou už ležícího brankáře Komety, ale za pomoci obrany dokázal svoji klec ustrážit.

Kometa znovu odskočila Spartě na rozdíl dvou branek v 49. minutě. Jakub Klepiš zavezl kotouč do útočného pásma a střelou k bližší tyči překvapil Saláka. Pražané i poté odpověděli bleskurychle. Jan Košťálek se u pravého mantinelu opřel do kotouče po přihrávce zpoza branky z hole Pecha a přesně trefil volný prostor u vzdálenější tyče. A to po pouhých 32 sekundách od třetí branky Komety. Sparta posléze vrhla všechny síly do útoku, naopak Kometa se plně soustředila na defenzivu. Krušno v obranném pásmu brněnských hokejistů bylo při vyloučení Němce a hosté dospěli k vyrovnání. Před Vejmelkou byl velmi důrazný Michal Řepík a ten až na třetí pokus dokázal propasírovat puk za domácího brankáře.

Utkání došlo nakonec až do prodloužení, ale to trvalo pouhých 49 sekund. Ve hře tři na tři si vzal kotouč na hůl v útočném pásmu Peter Mueller individuálně se uvolnil a poslal puk pod horní tyčku nad rameno Saláka, čímž zařídil bonusový bod pro Kometu.

Poslední reportáže

Dvě samostatně stojící budovy škol na ulici Hamry a Obřanské 7 propojila prosklená lávka

V pátek 22.12.2017 byla v brněnských Maloěřicích a Obřanech otevřena další etapa rekonstrukce areálu ZŠ. Dvě...

15. 1. 2018

Vítání občánků na radnici MČ Brno Maloměřice Obřany podzim 2017

Vítání občánků na radnici MČ Brno Maloměřice Obřany podzim 2017

V sobotu 22.4.2017 se v brněnských Maloměřicích a Obřanech vítali do života noví občánci. Tentokrát se celý...

5. 12. 2017

Rozsvěcování vánočního stromu brněnských Bohunicích 2017

Rozsvěcování vánočního stromu brněnských Bohunicích 2017

V úterý 4. prosince začala ta pravá vánoční atmosféra i v brněnských Bohunicích. Přesně v 17:00 hodin se...

5. 12. 2017

Riviéra si od příští sezóny obleče nový kabát. Začala rozsáhlá rekonstrukce.

 Areál u řeky Svratky, v centru města Brna, se dočká rozsáhlé rekonstrukce. 

9. 11. 2017

Bohunice přeplavali La Manche

Úterý 11. října to v brněnských Bohunicích žilo plaváním. Šlo o poslední akci, která byla uspořádána u...

17. 10. 2017

Bohunický hudební podzim

Bohunický hudební podzim

Oslavy v brněnských Bohunicích jsou v plném proudu. V týdnu od 18. do 22. září se v prostorách před radnicí...

2. 10. 2017

Hody v Černovicích 2017

Hody v Černovicích 2017

Druhý zářijový víkend v brněnských Ćernovicích patřil již tradičně hodovým oslavám. Přípravy trvaly několik...

23. 9. 2017

Hody v Maloměřicích a Obřanech 2017

Hody v Maloměřicích a Obřanech 2017

Svatováclavské hody v Maloměřicích a Obřanech tentokrát připadly na sobotu 23. září 2017. Pečlivě...

23. 9. 2017

Hody v MČ Brno-Bohunice 2017

Hody v MČ Brno-Bohunice 2017

V sobotu 23. září byly brněnské Bohunice připraveny na hodové oslavy. Nepříznivé počasí organizátorům vše...

23. 9. 2017

Výstava "Z historie Bohunic" láme rekordy v návštěvnosti

Výstava "Z historie Bohunic" láme rekordy v návštěvnosti

Ve čtvrtek 14. září byla v brněnských Bohunicích zahájena výstava s názvem „z historie Bohunic“, a to při...

15. 9. 2017