Kometa pokračuje dnes v sérii venkovních zápasů, tentokrát na ledě druhého Liberce

Po úspěšném derby v Olomouci čeká na svěřence hlavního kouče Libora Zábranského další zápas na ledě soupeře. Tentokrát povede cesta brněnské Komety na led severočeského Liberce. 

Bílí Tygři aktuálně okupují 2. místo v tabulce nejvyšší soutěže s pouhou tříbodovou ztrátou na vedoucí Spartu, k tomu navíc oproti lídrovi tabulky mají čtyři zápasy k dobru. Při pohledu na liberecké výsledky z posledních dvou měsíců se nemůžeme divit jejich pozici na nejvyšších příčkách. Liberec totiž v domácím prostředí vyhrál již 11 zápasů v řadě, ten poslední proti posledním Pardubicím, které deklasoval v poměru 5:2. Naposledy se v liberecké Home Credit Areně radoval hradecký Mountfield, když 27. října 2019 udolal domácí Severočechy v poměru 3:2, od té doby se liberečtí příznivci pravidelně radují z vítězství.

Podobně jako brněnskou Kometu, i Liberec zdobí silná ofenzivní stránka. Vůdčím mužem liberecké produktivity je momentálně Libor Hudáček, slovenský útočník zaznamenal 33 kanadských bodů za 13 branek a 20 asistencí, v tabulce produktivity celé soutěže se nachází na 5. místě hned za brněnským duem Holík – Zaťovič. Dle předpokladů se daří také Michalu Birnerovi (12+13). Nejlepším střelcem mezi Bílými Tygry je se 16 trefami do černého Radan Lenc, jenž se řadí mezi pět nejlepších střelců soutěže. Po zranění se do formy dostává také Michal Bulíř (11+12), poslední dvě branky vstřelil v pátečním utkání proti Pardubicím.

Defenzíva Liberce stojí na velezkušeném Ladislavu Šmídovi (2+16). Mimořádně užitečným je pak další zkušený zadák Lukáš Derner, jehož zdobí kladných 9 bodů v hodnocení +/-. Co se týče brankářského postu, pak se Liberci maximálně vyplácí sázka na Dominika Hrachovinu, ten zasáhl do 14 utkání v dresu Bílých Tygrů a vychytal si skvostná čísla. Úspěšnost zákroků dosahuje úrovně 94,78% a průměrně reprezentační brankář inkasoval pouze 1,42 branky na jedno utkání.

Už jsme psali o úspěšné liberecké sérii, ovšem ve formě je také brněnský tým, jenž v posledních sedmi střetnutích pokaždé bodoval. Naposledy se Kometě podařilo vybojovat cenné vítězství v rámci moravského derby na ledě Olomouce. Hlavního kouče Libora Zábranského pak zcela jistě může těšit fakt, že o osudu utkání rozhodli dva mladí hráči v sestavě Komety, kteří věkově patří ještě do kategorie dorostenců respektive juniorů. Svou první branku v Tipsport extralize zaznamenal teprve šestnáctiletý obránce Stanislav Svozil a v rámci historie samostatné české nejvyšší soutěže se stal nejmladším skórujícím obráncem. Vítěznou trefu pak obstaral v čase 55:31 Karel Plášek.

Kometu nyní čeká další utkání na ledě soupeře. V Olomouci se do sestavy zapojilo hned trio uzdravených marodů. Do obrany se vrátil Tomáš Bartejs, po jehož střele právě Plášek vsítil vítěznou branku. Trenérský štáb pak určitě vítá také návrat dalšího zkušeného zadáka Ondřeje Němce a do druhé útočné formace se zapojil Martin Erat. Kometa však i v Liberci bude postrádat kreativního centra Petra Holíka, v Olomouci nastupoval na jeho postu v první formaci Jan Hruška.

Příjemné starosti pak bude mít hlavní kouč Libor Zábranský s obsazením brankářského postu, po dvou zápasech které odchytal Marek Čiliak, se v brankovišti znovu představil Karel Vejmelka a v Olomouci kryl 32 střeleckých pokusů soupeře, čímž si vysloužil ocenění pro nejlepšího brněnského hráče v utkání. Kdo bude v brněnském brankovišti čelit ofenzivní síle Bílých Tygrů se nejspíš dozvíme až těsně před startem utkání na libereckém ledě.

Atraktivní souboj Liberce s Brnem startuje v neděli od 16:20 v Home Credit Areně. Kometa se bude na horkém ledě Bílých Tygrů pokoušet o ukončení domácí série soupeře a uzmout tříbodový zisk na jih Moravy. Pokud se na sever Čech nechystáte osobně, můžete utkání sledovat v přímém přenosu, který tentokrát připravuje ČT Sport.

Poslední reportáže

Dvě samostatně stojící budovy škol na ulici Hamry a Obřanské 7 propojila prosklená lávka

V pátek 22.12.2017 byla v brněnských Maloěřicích a Obřanech otevřena další etapa rekonstrukce areálu ZŠ. Dvě...

15. 1. 2018

Vítání občánků na radnici MČ Brno Maloměřice Obřany podzim 2017

Vítání občánků na radnici MČ Brno Maloměřice Obřany podzim 2017

V sobotu 22.4.2017 se v brněnských Maloměřicích a Obřanech vítali do života noví občánci. Tentokrát se celý...

5. 12. 2017

Rozsvěcování vánočního stromu brněnských Bohunicích 2017

Rozsvěcování vánočního stromu brněnských Bohunicích 2017

V úterý 4. prosince začala ta pravá vánoční atmosféra i v brněnských Bohunicích. Přesně v 17:00 hodin se...

5. 12. 2017

Riviéra si od příští sezóny obleče nový kabát. Začala rozsáhlá rekonstrukce.

 Areál u řeky Svratky, v centru města Brna, se dočká rozsáhlé rekonstrukce. 

9. 11. 2017

Bohunice přeplavali La Manche

Úterý 11. října to v brněnských Bohunicích žilo plaváním. Šlo o poslední akci, která byla uspořádána u...

17. 10. 2017

Bohunický hudební podzim

Bohunický hudební podzim

Oslavy v brněnských Bohunicích jsou v plném proudu. V týdnu od 18. do 22. září se v prostorách před radnicí...

2. 10. 2017

Hody v Černovicích 2017

Hody v Černovicích 2017

Druhý zářijový víkend v brněnských Ćernovicích patřil již tradičně hodovým oslavám. Přípravy trvaly několik...

23. 9. 2017

Hody v Maloměřicích a Obřanech 2017

Hody v Maloměřicích a Obřanech 2017

Svatováclavské hody v Maloměřicích a Obřanech tentokrát připadly na sobotu 23. září 2017. Pečlivě...

23. 9. 2017

Hody v MČ Brno-Bohunice 2017

Hody v MČ Brno-Bohunice 2017

V sobotu 23. září byly brněnské Bohunice připraveny na hodové oslavy. Nepříznivé počasí organizátorům vše...

23. 9. 2017

Výstava "Z historie Bohunic" láme rekordy v návštěvnosti

Výstava "Z historie Bohunic" láme rekordy v návštěvnosti

Ve čtvrtek 14. září byla v brněnských Bohunicích zahájena výstava s názvem „z historie Bohunic“, a to při...

15. 9. 2017