Kometa míří na západ Čech s cílem upevnit elitní šestku

  • Foto

    Kateřina Macečková, HC Kometa Brno

Kometa musí rychle hodit za hlavu domácí porážku s Vítkovicemi, protože již dnes čeká na svěřence hlavního kouče Libora Zábranského důležité utkání na půdě Karlových Varů. Právě Západočeši jsou totiž nejbližším pronásledovatelem elitní šestky. Kometa si v případě vítězství může výrazně přilepšit směrem k přímému postupu do čtvrtfinále. Souboj tabulkových sousedů startuje v KV Areně v pátek od 17:30.

Není pochyb o tom, že základní část probíhá v Karlových Varech nad očekávání. Energetici zcela ignorovali předpoklady expertů a stali se štikou extraligy, když se v první polovině základní části dokonce stabilně drželi i v elitní šestce. Útlum přišel s přelomem roku, ovšem i nadále živí na západě Čech naději na přímý postup do čtvrtfinále. Aktuálně ztrácejí Karlovy Vary ze 7. místa pět bodů, a souboj s Kometou tak může hodně napovědět, zda se Energie bude moct přiblížit vysněným pozicím.

V neprospěch Energie momentálně mluví nepříliš příznivá bilance na domácím ledě. Od nového roku se Karlovým Varům ještě nepodařilo před vlastními fanoušky zvítězit za plnohodnotný tříbodový zisk. Ke cti svěřenců trenéra Martina Pešouta slouží alespoň skalp Litvínova, který se však zrodil až v prodloužení. Stalo se tak 10. ledna, od té doby Energie ztratila v domácí aréně další tři zápasy. Jelikož se však Západočechům daří na ledě soupeřů, jsou stále ve hře o přímý postup do čtvrtfinále.

Velkou zásluhu na úspěšném tažení Energetiků základní části má zlínský odchovanec Tomáš Rachůnek, jenž se s počtem vstřelených branek i kanadských bodů zařadil mezi top 5 útočníků nejvyšší soutěže, momentálně jeho bilance činí 21+24, fanoušci se tak mohou těšit na souboj dvou elitních útočníků extraligy, neboť za Kometu se bude prát Martin Zaťovič. Ve výčtů ofenzivních es karlovarského celku nesmíme zapomenout na Jakuba Fleka (13+24), sedmadvacetiletý borec si řekl díky svým výkonům i o reprezentační dres a v národním výběru si nevedl vůbec zle. Hranici třiceti kanadských bodů překonal v kádru Energie také David Gríger (14+19).

Defenzíva Karlových Varů se opírá o dalšího zlínského odchovance Petra Šenkeříka, ten se na západ Čech stěhoval již během nedávného působení Energie ve druhé nejvyšší soutěži a zde se vypracoval na beka, který umí podpořit defenzívu (4+18). Zkušenosti dodává západočeskému celku slovenský reprezentant Dominik Graňák (2+15). Jasnou jedničkou Karlových Varů je Filip Novotný a s úspěšností zákroků na úrovni 92,22% je v tomto ohledu třetím nejlepším maskovaným mužem v extralize. Záda zkušenému brankáři kryje mladý talent Jan Bednář.

Kometa má podobný problém jako Karlovy Vary, ovšem zatímco Západočechům se příliš nedaří před domácími fanoušky, Brnu to příliš nelepí na ledech soupeřů. Zatím jediného vítězství v roce 2020 dosáhli Jihomoravané 10. ledna na ledě Olomouce (2:1). Nyní by se modrobílým hodilo v lázeňském městě uspět. V případě vítězství by se totiž Kometa vzdálila Karlovým Varům na rozdíl osmi bodů a zároveň by udržela i kontakt s vyššími patry v tabulce.

Brňané po reprezentační pauze hostili v domácím prostředí celek Vítkovic. Ač svého soupeře výrazně přestříleli (37:26), k bodovému zisku to tentokrát nevedlo. Kometa tak na domácí půdě musela poprvé od 17. listopadu přenechat všechny body soupeři. O to větší motivace je nyní uspět na ledě geograficky nejvzdálenějšího soupeře a největšího konkurenta v boji o elitní šestku. Brno je stále majitelem 6. místa, krom Karlových Varů čítá pětibodový náskok také na Hradec Králové a šestibodový na Zlín, právě s těmito soupeři se Kometa také postupně střetne a pro Kometu tak nastává klíčové období ve finiši základní části.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně:

Letošní souboje Brna s Karlovými Vary přinesly divoké přestřelky. Kometa se v úvodu základní části prezentovala na západě Čech obratem, když otáčela nepříznivý stav z 0:2 ke konečnému vítězství 4:3. Mimochodem právě v tomto střetnutí si premiéru v brněnském dresu a Tipsport extralize zároveň připsal mladičký obránce Stanislav Svozil. Následující bitvy přinesly brankové hody, Energii se podařilo v brněnské odvetě domácí zaskočit, ovšem další a zároveň poslední kapitolu vzájemných soubojů ovládli hráči Komety nejvyšším domácím vítězstvím v novodobé historii.

Poslední reportáže

Dvě samostatně stojící budovy škol na ulici Hamry a Obřanské 7 propojila prosklená lávka

V pátek 22.12.2017 byla v brněnských Maloěřicích a Obřanech otevřena další etapa rekonstrukce areálu ZŠ. Dvě...

15. 1. 2018

Vítání občánků na radnici MČ Brno Maloměřice Obřany podzim 2017

Vítání občánků na radnici MČ Brno Maloměřice Obřany podzim 2017

V sobotu 22.4.2017 se v brněnských Maloměřicích a Obřanech vítali do života noví občánci. Tentokrát se celý...

5. 12. 2017

Rozsvěcování vánočního stromu brněnských Bohunicích 2017

Rozsvěcování vánočního stromu brněnských Bohunicích 2017

V úterý 4. prosince začala ta pravá vánoční atmosféra i v brněnských Bohunicích. Přesně v 17:00 hodin se...

5. 12. 2017

Riviéra si od příští sezóny obleče nový kabát. Začala rozsáhlá rekonstrukce.

 Areál u řeky Svratky, v centru města Brna, se dočká rozsáhlé rekonstrukce. 

9. 11. 2017

Bohunice přeplavali La Manche

Úterý 11. října to v brněnských Bohunicích žilo plaváním. Šlo o poslední akci, která byla uspořádána u...

17. 10. 2017

Bohunický hudební podzim

Bohunický hudební podzim

Oslavy v brněnských Bohunicích jsou v plném proudu. V týdnu od 18. do 22. září se v prostorách před radnicí...

2. 10. 2017

Hody v Černovicích 2017

Hody v Černovicích 2017

Druhý zářijový víkend v brněnských Ćernovicích patřil již tradičně hodovým oslavám. Přípravy trvaly několik...

23. 9. 2017

Hody v Maloměřicích a Obřanech 2017

Hody v Maloměřicích a Obřanech 2017

Svatováclavské hody v Maloměřicích a Obřanech tentokrát připadly na sobotu 23. září 2017. Pečlivě...

23. 9. 2017

Hody v MČ Brno-Bohunice 2017

Hody v MČ Brno-Bohunice 2017

V sobotu 23. září byly brněnské Bohunice připraveny na hodové oslavy. Nepříznivé počasí organizátorům vše...

23. 9. 2017

Výstava "Z historie Bohunic" láme rekordy v návštěvnosti

Výstava "Z historie Bohunic" láme rekordy v návštěvnosti

Ve čtvrtek 14. září byla v brněnských Bohunicích zahájena výstava s názvem „z historie Bohunic“, a to při...

15. 9. 2017