Dnes čeká Kometu na domácím ledě další z velkých rivalů - Sparta

V dohrávce 12.kola Tipsport extraligy přivítá Kometa na ledě DRFG Arény současný vedoucí tým soutěže, pražskou Spartu. Zápasy těchto dvou týmů vždy nabízí dramatickou podívanou a věřme, že domácí potvrdí zlepšenou formu a zabodují.

  • Foto

    HC Kometa/R.Kantor

Hokejisté pražské Sparty přijedou do Brna s vítěznou sérií tří zápasů, díky které dokázali dorovnat na čele tabulky Oceláře z Třince a v posledním kole je po porážce Slezanů od Liberce přeskočili a osamostatnili se na čele tabulky. Je pravda, že Sparťané mají za sebou odehraných nejvíce zápasů z celé soutěže celkem 31 duelů, avšak v řadě statistických disciplín dokazuje mužstvo Miloslava Hořavy, že si zaslouží držet 1. místo. Zejména je to počet vstřelených branek, se 114 zářezy je Sparta suverénně nejlepší, za zápas průměrně vstřelí 3,68 branek, takže pravidlo čím víc gólů dáme, tím víc bodů máme platí dokonale. Síla Pražanů tkví především v přesilových hrách, ve kterých je s úspěšností přes 22 procent znovu nejlepší v celé lize. Do třetice je Sparta nejlepší také v důležité disciplíně vhazování, její hráči zvítězili v 57 procentech odehraných buly.

Aktuální formu Sparty po novém roce odnesly celky Hradce Králové (3:0), poté Sparta vynulovala na Hané i domácí Olomouc rovněž 3:0. Slibnou neprůstřelnost brankáře Matěje Machovského narušil v nedělním kole hradecký Mountfield, Sparta však znovu brala všechny body, když Růžičkův výběr deklasovala 4:1. Čelo tabulky drží pražský tým se tříbodovým náskokem na druhý Třinec, nutno však podotknout, že Sparťané mají také odehrané o dva zápasy navíc.

Tahounem týmu z hlavního města je kapitán Michal Řepík a s bilancí 16+16 je rovněž nejlepším střelcem. Spartě se vyplatil příchod Romana Horáka, ten jde ve stopách svého otce a ve Spartě platí za druhého nejproduktivnějšího muže s příspěvkem 13+17. Trio nejproduktivnějších útočníků uzavírá David Tomášek 10+17, ale v pražském kádru jsou další čtyři borci, kteří dosáhli na metu 20 kanadských bodů, zajímavou posilou pro Spartu se během podzimu bezesporu stal příchod Vladimíra Sobotky, ten má po 19 duelech bilanci 3+17.

Obranné řade se spoléhají na nejvytíženějšího hráče Sparty Jana Košťálka (3+4). Maximální užitečností se zatím prezentuje Martin Jandus, ten má na svém kontě 19 kladných bodů a navíc umí podpořit i ofenzivní činnost, což dokazuje jeho 13 kanadských bodů, stejným příspěvkem se zapsal do statistik Sparty také další zadák David Němeček. Jasnou jedničkou Pražanů je již zmíněný Matěj Machovský, průměr branek na jeden zápas má na čísle 2,05, úspěšnost zákroků pak dosahuje úrovně 92,22 procent.

Brněnská Kometa sice v nedělním utkání proti Plzni přišla o vítěznou sérii, která čítala čtyři zápasy v řadě, ale i nadále se drží na bodové vlně. Proti Západočechům znovu řádila první formace, která se postarala o obě trefy, když se nejprve prosadil po přihrávce Holíka Petr Zámorský a následně sám Petr Holík. Utkání s Plzní přineslo vyrovnanou bitvu, ve které se v prodloužení přiklonilo štěstí na stranu hostů. Nyní má Kometa motivaci zahájit novou vítěznou sérii a Pražanům má co vracet, v prosincovém utkání totiž v hlavním městě prohrála vysoko 6:1.

Po utkání s Plzní trenér Jan Zachrla naznačil, jak vypadá situace se zraněnými útočníky. Nejblíže návratu z marodky má Vojtěch Střondala. Do tréninkového procesu, avšak nikoliv na ledě, se již zapojil nejlepší střelec Komety Peter Schneider, v sobotu už za prvoligový Přerov nastoupil také Karel Plášek, jenž Jágrovu Kladnu vstřelil 2 branky. Co se týče Daniela Rákose, zde se zatím neví, kdy by se mohl opět k mužstvu připojit. Proti Plzni se do brněnského dresu vrátil dvojnásobný mistr s Kometou Vojtěch Němec, jenž by rád týmu pomohl k vzestupu tabulkou. Na dostřel jsou konkurenční Pardubice, na které Kometa z 9. pozice ztrácí 3 body, připíše si je v třaskavém duelu se Spartou?

Hokejová klasika startuje dnes v 18:00.

Poslední reportáže

Dvě samostatně stojící budovy škol na ulici Hamry a Obřanské 7 propojila prosklená lávka

V pátek 22.12.2017 byla v brněnských Maloěřicích a Obřanech otevřena další etapa rekonstrukce areálu ZŠ. Dvě...

15. 1. 2018

Vítání občánků na radnici MČ Brno Maloměřice Obřany podzim 2017

Vítání občánků na radnici MČ Brno Maloměřice Obřany podzim 2017

V sobotu 22.4.2017 se v brněnských Maloměřicích a Obřanech vítali do života noví občánci. Tentokrát se celý...

5. 12. 2017

Rozsvěcování vánočního stromu brněnských Bohunicích 2017

Rozsvěcování vánočního stromu brněnských Bohunicích 2017

V úterý 4. prosince začala ta pravá vánoční atmosféra i v brněnských Bohunicích. Přesně v 17:00 hodin se...

5. 12. 2017

Riviéra si od příští sezóny obleče nový kabát. Začala rozsáhlá rekonstrukce.

 Areál u řeky Svratky, v centru města Brna, se dočká rozsáhlé rekonstrukce. 

9. 11. 2017

Bohunice přeplavali La Manche

Úterý 11. října to v brněnských Bohunicích žilo plaváním. Šlo o poslední akci, která byla uspořádána u...

17. 10. 2017

Bohunický hudební podzim

Bohunický hudební podzim

Oslavy v brněnských Bohunicích jsou v plném proudu. V týdnu od 18. do 22. září se v prostorách před radnicí...

2. 10. 2017

Hody v Černovicích 2017

Hody v Černovicích 2017

Druhý zářijový víkend v brněnských Ćernovicích patřil již tradičně hodovým oslavám. Přípravy trvaly několik...

23. 9. 2017

Hody v Maloměřicích a Obřanech 2017

Hody v Maloměřicích a Obřanech 2017

Svatováclavské hody v Maloměřicích a Obřanech tentokrát připadly na sobotu 23. září 2017. Pečlivě...

23. 9. 2017

Hody v MČ Brno-Bohunice 2017

Hody v MČ Brno-Bohunice 2017

V sobotu 23. září byly brněnské Bohunice připraveny na hodové oslavy. Nepříznivé počasí organizátorům vše...

23. 9. 2017

Výstava "Z historie Bohunic" láme rekordy v návštěvnosti

Výstava "Z historie Bohunic" láme rekordy v návštěvnosti

Ve čtvrtek 14. září byla v brněnských Bohunicích zahájena výstava s názvem „z historie Bohunic“, a to při...

15. 9. 2017